SSL Sertifikaları

Sitelerinizi 128/256-Bit olarak şifreleyin. Ziyaretçilerin güvenliğini sağlayın.

SSL Almadan Ayvaz Hosting'e Bir Bakın.

Ayvaz Hosting SSL Sertifikaları İle Güvenilirlikte Öncü Olun.

Rapid SSL 128 bit

Banka Uyumlu

Browser Uyumlu

$10,000 Sigorta

Evrak Gerektirmez

Thawte SSL123

Banka Uyumlu

Browser Uyumlu

$10,000 Sigorta

Evrak Gerektirmez

GeoTrust QuickSSL Premium

Banka Uyumlu

Browser Uyumlu

$10,000 Sigorta

Evrak Gerektirmez

Güvenliği Her Zaman Ön Planda Tutuyoruz

Kaçınılmaz Güvenlik Açıklarının Yanı Sıra Sitenizin Güvenilirliğini Sağlar Ve Her Zaman 1 Adım Önde Olursunuz.

This type of SSL certificates allows your visitors to see your company name in the address bar.

En İyi Yıllık Planlama

2 Yıl SSL Sertifikası

$26.00 - 2 Yıllık Faturalandırma

Sipariş Ver

3 Yıl SSL Sertifikası

$39.00 - 3 Yıllık Faturalandırma

Sipariş Ver

5 Yıl SSL Sertifikası

$65.00 - 5 Yıllık Faturalandırma

Sipariş Ver

Kullanıcı Güvenliği Protokolü

Kullanıcı Bilgilerini Şifreler, Veri Güvenliğini Üst Düzeye Taşır.

Kredi Kartı Güvenliği

Kredi Kartı Gibi Özel Bilgileri Güçlü Şifreleme Yöntemi İle Sistemde Şifreli Tutar.

Seo da Faydalı

SEO (Search Engine Optimized) İle Uyuymlu Ve Seo ya Oldukça Faydalıdır.

Standart SSL Sertifikası Özellikleri

  • Her tür işletme ve web sitesi için uygundur
  • Ödemeleri doğrudan web sitenizde emniyetle işleme koyun
  • Kullanıcı verilerini güvenli bir şekilde iletin (örn. Kayıt formları)
  • Tarayıcı adres çubuğunda yeşil asma kilidini etkinleştirin
  • Tarayıcınızın adres çubuğuna şirket adınızı gösterin

Genişletilmiş SSL Sertifikası

  • Her tür işletme ve web sitesi için uygundur
  • Ödemeleri doğrudan web sitenizde emniyetle işleme koyun
  • Kullanıcı verilerini güvenli bir şekilde iletin (örn. Kayıt formları)
  • Tarayıcı adres çubuğunda yeşil asma kilidini etkinleştirin
  • Tarayıcınızın adres çubuğuna şirket adınızı gösterin

En Çok Sorulan Sorular.

Bilgili bir karar vermenize yardımcı olmak için, bu sayfada listelenen ürünler ve hizmetler ile ilgili en sık sorulan soruların bir listesini derledik.

Sorunuzun cevabını bulamıyorsanız veya onunla ilgili daha fazla bilgi istiyorsanız, istediğiniz zaman bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin, size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Sorunuz Mu Var ?
SSL kelimesi terim olarak Secure Socket Layer kelimelerinin kısaltmasıdır. Secure = Güvenli , Socket = Soket ve Layer = Katman anlamında kullanılır. Türkçe veya İngilizce olarak açılımını bilsekte SSL in teknik olarak yaptığı işi bu kelimelerle açıklamak pek mümkün değildir. SSL birbiri ile nasıl haberleşeceğini protokol olarak bilen iki uygulama arasında güvenli bir iletişim katmanı oluşturur. Bu katman içinden geçen veri o an için belirli şifreleme ve geri açma formüllerine göre gizlenerek transfer edilirler. Bu sayede bahsi geçen iki uygulama arasındaki iletişim güvenli hale gelir. Örnek vermek gerekir ise bilgisayalarımızda kullanmakta olduğumuz tarayıcılar, Internet Explorer ve Firefox gibi, SSL protolünü destekler şekilde yazılmış ve hazırlanmışlardır. Web sayfası oluşturan web sunucu yazılımları da aynı uyumluluğa sahiptir. Bu web sunucu ile tarayıcı arasında SSL protokolünde bir veri akışı olması talep edildiği anda her iki tarafta bu uyumluluk sayesinde güvenli trafik oluşturabilmektedir. Milyonlarca web sunucu ve tarayıcı kurulumu olduğunu göz önüne alırsak bu şifreleme ve tekrar açma işini sabit anahtarlar üzerine yapmak kesinlikle çok büyük bir güvenlik problemi olurdu. O sebeple SSL protokolü trafiğini şifreleyecek sunucular ve tarayıcılar tarafından aynı şekilde anlaşılabilen sertifikalar ortaya çıkmıştır. Bu sertifikalar şifreleme dizinlerini her iki tarafa da söyler ve bu sayede işlemler gerçekleşir. İşte bu sertifikalara SSL Sertifikası adı verilmektedir.
SSL Sertifikaları yapılacak işlere göre çeşitlilik gösterir. Sertifika sadece iki uygulama arasında güvenli bir veri akışı sağlamak üzere kullanılabilir. Bu güveliğin dereceleri bulunmaktadır. Dereceler güvenliği sağlayan anahtarın derinliğine göre değişir. Bahsi geçen derinlik 40 bit, 56 bit, 128 bit ve 256 bit gibi göstergelerle seviyelendirilir. Bit sayısı arttıkça şifrenin tahmin edilebilme ve kırılma ihtimali azalır. SSL Sertifikanızın kaç bit olacağı sizin korumaya çalıştığınız verilerin önemine göre belirleyeceğiniz bir tercihtir. Esasen şu an en uygun fiyatlı SSL Sertifikaları dahi 256Bit desteği ile gelmektedir ve bu gayet yüksek seviye de bir güvenlik sağlar. Eco SSL ürünümüz bu sınıftadır. SSL Sertifikaları sadece veri güvenliğini değil aynı zamanda veriyi üreten kurumun kim olduğunu da doğrular halde kullanılabilmektedir. Örneğin alan adından dolayı bir kuruma ait olduğundan emin olduğunuz bir web sitesi aslında ona ait olmayabilir. Örnek vermek gerekir ise dünyaca ünlü bir bankanın adı Demir bank olabilir ve size ulaşan bir mail mesajında girmeniz istenen link www.demir-bank.com olarak belirtilir. Sizde ismin doğru olduğunu düşünerek bu sitede SSL protokolü ile korunan bazı sayfalara girip işlem yapabilirsiniz. Oysa gerçekte bu site esas kuruma değil sizi kandırmak isteyen üçüncü şahıslara ait olabilir. SSL Sertifikası veren kuruluşlar aynı zamanda alan adı sahibi kurumun kim olduğunu ve gerçekten korunacak alan adına sahip olup olmadıklarını anlamak için resmi evrakları da talep etmektedirler. Bu tip sertifikalar origin kontrolü de yaparlar ve standart sertifikalardan farkları budur. Power SSL ürünümüz bu sınıftadır. Son olarak pratikte farkı olduğu için wild card yani Joker diye nitelendirilen sertifika tipinden bahsedebiliriz. Wild card Certificate yani Joker SSL Sertifikaları aynı alan adına kayıtlı birden fazla host ismini destekleyebilirler. Pratikte anlatmamız gerekirse siz bir sertifika satın aldığınız zaman aslında bunu tüm alan adı için değil uzantısız veya olabilecek tek bir uzantı için satın almış olursunuz. Örneğin alan adınızın ayvazhosting.com olduğunu düşünün ve web sayfanıza SSL Sertifikası almak istiyorsunuz. Bunun için www.ayvazhosting.com host adı ve alan adı birleşimini tercih ettiniz (www host adıdır ayvazhosting.com ise alan adıdır). Alacağınız sertifika sadece www.ayvazhosting.com için çalışır. Siz eğer üyelik sayfalarınızı uye.ayvazhosting.com gibi bir adrese koymuş iseniz bu host adı ve alan adı için tekrardan bir sertifika edinmeniz gerekir. Ama sertifikanızı wild card certificate yani Joker Sertifika olarak tercih ederseniz alan adınızın başına hangi takıyı getirirseniz getirin bu SSL Sertifikası o takı ile birlikte çalışacaktır. Birden fazla sunucu adı ile çalışan alan adları için en mantıklı ve tasarruflu tercih bu olacaktır. Joker SSL ürünümüz bu sınıftadır.
SSL Sertifikası nedir makalesinde anlattığımız gibi birbirinden uzak noktalarda çalışan iki uygulama arasında verinin güvenli transfer edilebilmesini sağlamak için SSL Sertifikalarına ihtiyaç duyarız. SSL Sertifikası iki uygulama arasında zaten varolan güvenli veri trafiği akış protokolünün, dünya da ikinci bir kimsenin sahip olmadığı bir anahtar dizesi ile şifrelenmesini sağlayarak trafiğin güvenli olmasını sağlamaktadır. Banka ve finans sektörü bu sertifikaların en çok kullanımına sebep olan uygulamaları çalıştırmaktadırlar. En basit bankacılık uygulamaları bile kullanan kişi için çok önemli kişisel bilgiler içerebilir. Sanal ticaret ise İnternet üzerinde bu sertifikaların kullanımına en fazla ihtiyaç duyulan mecradır. Herhangi bir e-ticaret web sitesinden alım yaparken kredi kartı veya size özel bazı finansal bilgileri girmeniz gerekebilir. Bu bilgilerinizi girdiğiniz tarayıcınızdan uygulamanın olduğu web sunucuya veriler ulaştırılırken bilginin güvenli bir şekilde gitmesi ve sonrasında sanal pos tarafından işlenmesi gerekmektedir. Bunu da size SSL Sertifikaları sağlar. Sanal pos uygulamaları bunları kullanan iş yerlerine bankalar tarafından verilmektedir. Bankalar bu uygulamaların çalışacağı web sayfalarının kesinlikle SSL sertifikalı olmalarını kontrol ederler. Buna sebep kritik müşteri bilgilerinin taşınırken sorunsuz ve güvenli bir şekilde gideceği yere gitmesinden emin olmak istemeleridir. Ülkemizdeki tüm bankalar sanal pos hizmeti verip kendileri ile entegre çalışacak e-ticaret sitelerinin SSL Sertifikası ile korunmalarını istemektedir. Böylece hem tüketici hem banka hem de uygulamayı kullanan üye işyeri korunmuş olur.
SSL Sertifikası aynen alan adlarında olduğu gibi kullanım amaçlı kiralanabilirler. Sizin adınıza satın aldığınız süre boyunca kullanımınız için ayrılmış olurlar. Bu sertifika sizin aldığınız sürece sizden başkasına kesinlikle verilmez ve sadece sizin alan adınız ve ön takısı için (örneğin www.ayvazhosting.com gibi) tescil edilirler. Bu sertifikaları veren kuruluşlar belirli koşulları yerine getiren ve yatırım yapmış kuruluşlardır. Çok yüksek güvenlik seviyesi ile bu sertifikaları korumaktadırlar ve sertifikaların halka açık anahtarlarının isteyen her uygulama tarafından sürekli ulaşılabilmesini sağlamak için önemli alt yapılara sahiptirler. Bu sertifikasyon verici noktaların sürekliliği bu yatırımları yapmaya devam ettikleri sürece ve gereklerini sağlayabildilkeri sürece mümkündür. Bu sebeple SSL Sertifikaları aynen alan adlarında olduğu gibi sürekli satın alınamazlar sadece uzun süreli olarak tescil edilebilirler.
SSL Sertifikasını kendiniz üretmeniz mümkündür. Elbette bunu yapacağınız bir web sunucu ve SSL sertifikasını üretmenizi sağlayacak ilgili yazılımlara sahip olmanız gerekir. Kullanım açısından bazı problemler ile karşılaşırsınız. Bu sebeple SSL Sertifikası üretmek yerine bunları üretip probleme sebep olmadan kullanabilecek kuruluşlardan almanız doğru olacaktır. Problemlerin en önemlisi ürettiğiniz sertifikanın kaynağında anahtarı oluşturan sayı ve karakterlerden oluşan dizenin çok kolay tahmin edilebilir olması gelir. Bu pratikte sizin kullanacağınız web sayfalarının büyük önem taşımaması gibi sebeplerden dolayı size çok sorun çıkarmayabilir. O yüzden sizin uygulamanız için problem teşkil etmeyebilir. Tarayıcı uyumluluğu kendi başınıza ürettiğiniz SSL Sertifikalarının en büyük problemi olacaktır. Tüm tarayıcılar dünya genelinde SSL Sertifikası üreten tescilli kuruluşların sertifika dizelerini tanır ve web sayfalarında bu sertifikalar kullanılıyor ise hatasız bir şekilde güvenli veri akışını başlatır. Oysa bu sizin üreteceğiniz SSL Sertifikaları için tam tersidir. Sizin sertifikanız ile ulaşılacak bir web sayfası öncelikle kullanıcı tarayıcısında hata mesajına sebep olur. Tarayıcılar mümkün oldukça bu tip sertifikalı web sayfalarına kullanıcının gitmesine engel olmak için ayarlanmıştır. Kullanıcıya bu web sayfasının uygunsuz bir sertifikaya sahip olduğunu ve güvenlik problemi yaratabileceğini söyler. Bu sebeple kullanıcı sayfalara girmeyi tercih etmeyecektir. Kısaca kendi veya kurum içi kullanımınız için bu şekilde bir sertifika üretip kullanmanız mümkündür fakat kullanıcılara açık bir sayfada bunu kullanmanızı kimse tavsiye etmez. Sonuçta bu sebeple iş ve ziyaretçi kaybına uğrarsınız. Talep etmeniz durumunda size özel ücretsiz SSL Sertifikası üretmemiz ve web sayfanızda bunu kullanmanız mümkündür.

Powered by WHMCompleteSolution

Copyright © 2007 - 2018 - Ayvazhosting.com - Tüm Hakları Saklıdır.